• Page 1 of 1
  • 1
Forum » Obrazovanje » Nauka » Koje lice izgleda srećnije? (Otkriva kako nam mozak radi....)
Koje lice izgleda srećnije?
strelac Offline
6135 postova
Reputacija: 31
Pokloni: 74
Forum Moderator
Datum: Petak, 27/Jul/2018, 19:11 | Post # 1

Koje lice izgleda srećnije? Ovo otkriva kako vam mozak radi…

Koja strana mozga je kod vas aktivnija, i šta to znači, možete otkriti pomoću jednostavnog testa.
Pogledajte ilustraciju i recite koje lice na njoj je sretnije – levo ili desno.

Svakom čovjeku je jedna polovina mozga dominantnija, a upravo to određuje kako razmišljaju,
koji su im prioriteti u životu, jesu li više logični ili kreativni… Na primer, ljudi kojima je leva strana
aktivnija su logičniji, skloni analitičkom razmišljanju, objektivni su.
S druge strane, pojedinci kod kojih dominira desna strana mozga su više intuitivni, misaoni,
subjektivni.

Mozak ima dve polutke, a svaka obavlja niz uloga. Obe strane međusobno komuniciraju zahvaljujući
korpus kalosumu – skupu živčanih vlakana – najvažnijoj vezi između te dve polovine.

Leva strana mozga upravlja desnom stranom tela, a desna – levom. Prema Bruni Dubucu, neuro
naučniku sa Sveučilišta McGill u Montrealu u Kanadi – stvari su komplikovanije kada je vid
u pitanju. Živci s leve strane oba oka povezuju se s lijevom stranom mozga, a živci s desne
strane očiju – s desnom polovinom mozga, prenosi portal 24sata.

Neuro naučnici dr. Pierre Paul Broca i dr. Karl Wernicke su u 19. veku otkrili da ljudi koji imaju
probleme s jezičnom obradom zapravo imaju oštećenja određenih područja na levoj strani mozga.
Njihova teorija je koren vjerovanja da je za kreativnost zaslužna baš ta polutka mozga,
otkriva portal Mysticalraven.

Koja strana mozga je kod vas aktivnija, i što to znači, možete otkriti pomoću
jednostavnog testa.

Pogledajte ilustraciju i recite koje lice na njoj je sretnije – levo ili desno:

Koje lice ste odabrali?

Levo lice

Kod vas je aktivnija leva strana mozga što vas čini sposobnijima za rešavanje zadataka koji
uključuju logiku, jezik i analitičko razmišljanje. Leva strana mozga je bolja u:
jezicima

logici
krizičkom razmišljanju
brojevima
rasuđivanju

Desno lice
Kod vas je dominantnija desna strana, a to pokazuje da se odlično snalazite u ekspresivnim i
kreativnim zadacima. Neke od sklonosti i sposobnosti koje su vezane za desnu polutku mozga:

prepoznavanje lica
izražavanje emocija
čitanje emocija
muzika
boje
mašta
kreativnost

Izvor: edukacija

Da li je ovo tačno ili ne, ne znam ali je interesantno.
Ja sam ocenila da je lice B srećnije i ne znam da li je ono levo ili desno
ali bi rekla da je desno jer mi brojevi i jezici ne leže :)))

Dodaci: 7652662.gif(22.5 Kb)

https://youtu.be/ujZnoipEiLU
https://www.youtube.com/watch?v=nnYFbltnfdQ
Profil Cover
Forum » Obrazovanje » Nauka » Koje lice izgleda srećnije? (Otkriva kako nam mozak radi....)
  • Page 1 of 1
  • 1
Search: